Dozowniki mydła – manualne, łokciowe, automatyczne

Dozowniki mydła - manualne, łokciowe, automatyczne

Dozowniki do mydła to bardzo wygodne urządzenia, które charakteryzują się wieloma zaletami: ograniczają kontakt z bakteriami czy wirusami gromadzącymi się na standardowych kostkach mydła, eliminują konieczność usuwania brzydkich śladów z umywalki, zapewniają komfort i wygodę użytkowania, a przy tym prezentują się po prostu ładnie. A dodatkowo występują w różnorodnych typach i rodzajach, co sprawia, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dozowniki manualne i łokciowe do mydła

Jedne z najpopularniejszych dozowników do mydła to te manualne, które charakteryzują się prostą obsługą, bezawaryjnością, niskimi kosztami eksploatacyjnymi oraz brakiem trudności z napełnianiem pojemnika. Jednocześnie są dostępne w wielu kształtach, fakturach i kolorach oraz z różnymi sposobami montażu. Ich mankamentem jest mniejsza higieniczność (co wiąże się z koniecznością dotykania), szybsze brudzenie się obudowy oraz brak kontroli nad ilością zużywanego mydła.

Innym rodzajem dozowników są dozowniki łokciowe, które są montowane na ścianie. W tego typu urządzeniach montowana jest specjalna dźwignia, którą naciska się łokciem – i w ten sposób zostaje wydana porcja mydła. Urządzenia tego typu eliminują konieczność używania rąk, ale wciąż nie są to dozowniki bezdotykowe. Jednocześnie korzystanie z nich jest mocno utrudnione w przypadku dzieci, które w wielu przypadkach nie sięgają do zamontowanej dźwigni.

Dozowniki automatyczne – na czujnik ruchu

Najbardziej higienicznymi dozownikami są dozowniki automatyczne, które działają na czujnik ruchu. W tym przypadku wystarczy podłożyć rękę, aby uzyskać określoną porcję mydła. Dozowniki tego typu charakteryzują się wieloma zaletami – bezdotykową obsługą (co eliminuje ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów), komfortowym użytkowaniem, łatwym czyszczeniem czy kontrolą nad zużyciem mydła (dozownik podaje optymalną ilość środka myjącego). A przy tym posiadają nowoczesny design, który sprawdzi się w każdej łazience bądź kuchni.

Dozowniki do mydła znajdują się w niemal każdym mieszkaniu. I trudno się temu dziwić, gdyż są komfortowe i higieniczne. A szeroki wybór tego typu urządzeń jest dostępny w sklepie online.