Dwa podstawowe rodzaje dozowników do mydła

Dwa podstawowe rodzaje dozowników do mydła

Tradycyjne mydła w w kostce coraz częściej są zamieniane na dozowniki do mydła, które charakteryzują się nie tylko wygodą i komfortem używania, ale także zdecydowanie większą higieną. Ma to znaczenie nie tylko w miejscach publicznych (w których dozowniki do mydła to absolutna konieczność), ale także w warunkach domowych, gdzie zwykła mydelniczka pojawia się już coraz rzadziej.

Dodatkowym plusem jest fakt, iż wybór dostępnych na rynku dozowników jest tak duży, iż chyba nikt nie będzie miał problemu z wyborem takiego modelu, który mu najbardziej odpowiada. A wśród tych najbardziej popularnych znajdują się dozowniki do mydła ręczne oraz dozowniki automatyczne.

Dozowniki ręczne z pompką

Najczęściej spotykane urządzenia tego typu to dozowniki do mydła ręczne, których obsługa jest bardzo prosta – wystarczy wcisnąć pompkę, aby dostać dawkę mydła. Ich zaletą jest niewątpliwie prostota działania i zazwyczaj niewielka cena. Natomiast wada to dużo mniejsza higiena niż przy dozownikach automatycznych – na pompce służącej do wydzielania mydła mogą gromadzić się różnego rodzaju bakterie lub wirusy. Dlatego też wybierając dozownik ręczny warto przynajmniej wybrać taki, który nie ma otwartego wkładu (co uniemożliwia dostanie się mikrobom do środka dozownika).

Dozowniki automatyczne na czujnik ruchu

Innym rodzajem dozowników do mydła są dozowniki bezdotykowe, które działają na czujnik podczerwieni. W tym przypadku wystarczy jedynie zbliżyć dłoń do urządzenia, a dozownik w sposób automatyczny zaaplikuje odpowiednią dawkę mydła.

Takie rozwiązanie jest dużo bardziej higieniczne niż w przypadku dozowników ręcznych (namydlenie rąk nie wymaga dotykania urządzenia), a przy tym komfortowe w użyciu i ekologiczne (automatyczne dozowanie mydła zapobiega jego nadmiernemu wyciekowi). Dozowniki do mydła to wygodniejsza i bardziej higieniczna alternatywa standardowej mydelniczki. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Szeroki wybór różnorodnych dozowników jest dostępny online.