Automatyzacja baterii i dozowników

Automatyzacja baterii i dozowników

Łazienki są po to, by dbać o czystość. Jest to oczywiste, ale nasze typowe podejście do problemu może nie być wystarczające. Jeśli nawet sprawdza się w naszych warunkach domowych, to wcale nie musi to być wystarczające w warunkach biura czy firmy, gdzie czystość jest jeszcze większym priorytetem. W czym tkwi problem?

Jak dbać o czystość w łazience?

Podstawowym problemem jest zawsze to, że do łazienki wchodzimy brudni. Trudno oczywiście, żeby było inaczej, co jednak wcale nie pozwala nad tym problemem przechodzić do porządku dziennego. Powoduje on bowiem, że zanim zaczniemy się myć, będziemy brudzić wszystko dookoła.

Będziemy naturalnie unikali kontaktów z rzeczami, z którymi kontaktować się nie musimy. Ale pojemniki na mydło to coś innego. Jeśli dozowniki do mydła czy baterie łazienkowe mają być przez nas niedotykane, w jaki sposób mamy się umyć? Rozwiązaniem stają się baterie i dozowniki automatyczne.

Bezdotykowa obsługa łazienki

Poradzenie sobie z problemem brudzenia sanitariatów jest na szczęście bardzo proste. Wystarczy tylko zrezygnować z elementów, których trzeba dotykać. W domu nie jest to kłopot, ponieważ możemy je myć nawet po każdym użyciu. W innych warunkach raczej tego nie wyegzekwujemy, więc musimy zastosować dozowniki bezdotykowe oraz baterie uruchamiane poprzez czujnik ruchu pod nimi.

Pomoże to też w zmniejszeniu zużycia mydła i wody, ponieważ nikt nie będzie ich stosował w nadmiarze. Co więcej, dozowniki łokciowe mogą być rozwiązaniem tam, gdzie potrzebna jest pełna sterylność z zachowaniem możliwości kontroli tego, ile realnie środków dezynfekujących jest podawane. Jest to opcja prosta, skuteczna i tania.