Jednym z większych problemów w łazienkach w budynkach użyteczności publicznej i w firmach jest to, że dozowniki do mydła się regularnie użytkowane. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich z nich, ale w związku z tym należy dbać o te urządzenia. Dlaczego tak się dzieje i jak temu można zapobiegać?
Problem częstego użycia
Największym kłopotem jest to, że pojemniki na mydło są bardzo intensywnie wykorzystywane. Wszystkie dozowniki do mydła w płynie są projektowane z myślą o wykorzystaniu ich w konkretny sposób. Zdecydowana większość to propozycje do biur czy gabinetów, gdzie dozowniki łazienkowe są wykorzystywane przez kilka lub kilkanaście osób.
Jeśli faktycznie takie dozowniki automatyczne lub mechaniczne będą w mało uczęszczanych łazienkach, będą działały długo i bezawaryjnie. Często są również montowane w łazienkach dostępnych dla masowego klienta.
Kwestia dozowników automatycznych
Druga sprawa to fakt fizycznego kontaktu z nimi. Dozowniki do mydła bezdotykowe zwykle są bardziej niezawodne, ponieważ dozowniki bezdotykowe nie mają kontaktu z ręką ludzką, która coś naciska czy przesuwa. Takie działanie, nawet jeśli w miarę delikatne i nastawione na ochronę urządzenia, po kilkuset powtórzeniach będzie stanowiło realny problem. Nie oznacza to, że urządzenie jest niskiej jakości. Fizyki się nie pokona i przed jej prawami można się co najwyżej bronić w ograniczonym zakresie. Nasze możliwości są naprawdę niewielkie i klasyczny dozownik do mydła jeśli jest użytkowany we właściwy sposób, posłuży długie lata.