Suszarki hotelowe

Montaż suszarek do rąk w łazienkach hotelowych to jedno z rozwiązań, które pozwala hotelom zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest zrównoważony rozwój. Od nowoczesnego hotelu oczekuje się już nie tylko wysokiej jakości obsługi czy pięknych wnętrz, ale także pracy nad minimalizowaniem wpływu na środowisko naturalne. Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą montaż suszarek do rąk w hotelach?

Suszarki hotelowe

Suszarka do rąk a zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój w branży hotelarskiej to szerokie pojęcie, które obejmuje szereg zachowań. Jak podkreślają uczestnicy Cornell Hospitality Research Summit, (wydarzenia skupionego wokół lepszego świadczenia usług w takich placówkach jak hotele czy restauracje), zrównoważony rozwój to nie tylko minimalizacja wpływu na środowisko naturalne, ale także działanie w zgodzie z lokalną kulturą i przedsiębiorczością. Przykładem takiego działania jest oferowanie w hotelu żywności od lokalnych rolników i przetwórców. Nie mniej jednak, największym wyzwaniem, także dla hoteli jest redukcja emisji dwutlenku węgla. Jednym z kroków w tym kierunku jest wybór nowoczesnego wyposażenia, które zużywa mniej energii elektrycznej.

Suszarka a ręczniki – ekologiczny wybór

Łazienki hotelowe, w szczególności te ogólnodostępne na piętrach lub w pobliżu recepcji, mogą być wyposażone w ręczniki papierowe lub w suszarki do rąk. Które rozwiązanie jest bardziej przyjazne środowisku?

Naukowcy w Uniwersytetu Stanforda oceniają, że emisja dwutlenku węgla związana z korzystaniem z ręczników papierowych wynosi 56 gramów (zakładając, że podczas jednej wizyty w toalecie zużywamy 2 listki ręczników papierowych). Natomiast użytkowanie suszarki do rąk to emisja dwutlenku węgla w ilości wahającej się między 9 a 40 gramów. Skąd taki szeroki zakres wartości? Naukowcy rekomendują stosowanie najnowszych, wysoko wydajnych modeli suszarek do rąk, które suszą silnym nawiewem chłodnego powietrza. Ich zapotrzebowanie na energię elektryczną jest znacznie mniejsze, a czas pracy suszarki krótszy podczas jednego cyklu suszenia. Hotele, które szukają rozwiązań przyjaznych środowisku, powinny więc wybierać nowoczesne suszarki zamiast ręczników papierowych.

Czy suszarki do rąk w hotelu to mniejszy koszt?

Początkowe koszty związane z zakupem i montażem suszarek do rąk w hotelu są wyższe niż koszty montażu podajników na ręczniki papierowe. Jednak analiza kosztów ponoszony w dłuższej perspektywie czasu wskazuje, że suszarki do rąk są tańszym rozwiązaniem. Dla hotelu oszczędność może być znacząca – koszty związane z ręcznikami papierowymi są średnio 4 razy wyższe niż przy stosowaniu suszarek do rąk. Oprócz kosztów samych ręczników, dochodzą także koszty związane z pracą personelu sprzątającego. Kosze na zużyte ręczniki muszą być opróżniane kilka razy dziennie. Personel dba także o uzupełnianie pojemników na ręczniki papierowe. W przypadku suszarek jedynym kosztem jest zużywana energia elektryczna. Wybór wydajnych modeli suszarek pozwala także w tym obszarze na większe oszczędności.

Komfort i styl

Wybór suszarek do rąk do hotelu to także kwestia stylu. Wystrój wnętrz to istotny element, na który zwracają uwagę goście hotelowi i który często uzasadnia wyższą cenę za pobyt. Synonimem jakości są suszarki ze stalową obudową. Są nie tylko trwalsze w porównaniu z suszarkami z tworzywa sztucznego, ale również bardziej eleganckie. W hotelach, które przywiązują wagę do materiałów wykończeniowych i pasujących detali, stal sprawdzi się doskonale. Nowoczesny hotel w często użytkowanych łazienkach może wziąć pod uwagę zastosowanie suszarek kieszeniowych, które nie tylko mają bardzo dobre parametry, ale także doskonale pasują do designerskich wnętrz. Dostępne są także wysokiej jakości klasyczne suszarki do rąk wykonane z tworzywa sztucznego w różnych kolorach. Dzięki temu suszarka doskonale komponuje się z każdym stylem wystroju łazienki.