Najlepsze suszarki do rąk

Coraz większy wybór suszarek do rąk nie ułatwia zakupu odpowiedniego urządzenia. Szczególnie, firmy i instytucje, które wcześniej nie posiadały, suszarek mogą mieć problem z wyborem sprzętu, który spełni ich oczekiwania. Co warto przeanalizować zanim dokonamy zakupu, który będzie nam służył przez wiele lat?

Przeznaczenie suszarki do rąk

Pierwszym czynnikiem, który determinuje wybór suszarki do rąk jest przeznaczenie. Do szkół, gdzie użytkownikami będą głównie dzieci lepiej wybrać suszarki odporne na akty wandalizmu. W placówkach ochrony zdrowia najważniejsza jest higiena, a więc wybierając suszarkę można wziąć pod uwagę to, czy posiada filtr HEPA, oczyszczający powietrza z bakterii i wirusów. Jeśli w budynku toaleta znajduje się w pobliżu pomieszczeń, w których musi być cicho (np. pomieszczenia biurowe), suszarki do rąk nie powinny być zbyt głośne. W centrach handlowych, na siłowniach i na basenach, gdzie zwykle użytkownikom zależy na czasie, suszarki muszą szybko suszyć dłonie. Tego typu analiza warunków panujących w miejscu, gdzie planowany jest montaż suszarek, nakreśla pierwsze wymagania względem tego urządzenia.

Budżet na suszarki do rąk

Trudno zalecać zakup nowoczesnych modeli suszarek klientom, którzy posiadają ograniczony budżet. Cena suszarki do rąk ma więc znaczenie. Warto przeanalizować koszty eksploatacji i w miarę możliwości wybrać suszarki energooszczędne. Najnowsze modele mają niższy pobór mocy – ok. 1800W i suszą ręce w efektywny sposób w kilka sekund, a przy tym w skali roku generują mniejsze koszty. Suszarki do rąk o mniejszej mocy (1200-1600W) i dłuższym czasie suszenia (ponad 25 sekund) w ostatecznym rozrachunku mogą generować wyższe rachunki za prąd.

Higiena suszenia rąk

Mokre dłonie przyczyniają się do szybkiego namnażania bakterii. Warto rozważyć ewentualne zagrożenie z tym związane i zamontować suszarki, które sprzyjają zachowaniu higieny. W szkołach nie sprawdzą się długo suszące suszarki – niecierpliwe dzieci szybko zniechęcą się do suszenia dłoni. W efekcie szkoła będzie narażona na epidemie chorób i częste nieobecności dzieci na zajęciach. W placówkach opieki zdrowotnej zaleca się wybór suszarek do rąk ze stali szlachetnej, która zapobiega rozwojowi bakterii na powierzchni suszarki. W trosce o higienę należy również zrezygnować z suszarek uruchamianych za pomocą przycisku. Bezdotykowa obsługa jest bardziej higieniczna i ekonomiczna. Najnowsze suszarki posiadają filtry HEPA, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii.

Nowoczesna suszarka do rąk

Obecnie istotnym kryterium wyboru suszarki jest także jej wpływ na środowisko naturalne. Suszarki, które przyczyniają się do najmniejszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery, to modele bez grzałek suszące zimnym powietrzem lub inaczej mówiąc powietrzem o temperaturze pokojowej. Dzięki temu zużywają mniej energii elektrycznej i często mają mniejszą moc niż suszarki z grzałką. Suszarki do rąk jako przyjazne dla środowiska rozwiązanie są szczególnie polecane do toalet publicznych, które są eksploatowane w intensywny sposób. W takich miejscach redukcja emisji dwutlenku węgla względem korzystania z ręczników papierowych jest największa.

Suszarka w eleganckim hotelu

Suszarki do rąk różnią się także wyglądem. Chociaż dla przeciętnego użytkownika ma to niewielkie znaczenie, są miejsca, w których wystrój wnętrz odgrywa kluczową rolę. Dbałość o detale także w toalecie to ważna zasada dla hoteli, ośrodków rekreacyjnych, SPA, eleganckich restauracji czy centrów konferencyjnych. Wymagający użytkownicy mogą więc wybierać suszarki do rąk pod względem materiału, w którego są wykonane. Obok najpopularniejszych suszarek w kolorze białym i suszarek ze stali szlachetnej, można spotkać również modele w kolorowych obudowach ze stali lub tworzywa.

Najlepsze suszarki do rąk